Daria Proszek

Od roku 2013 jest studentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. dr hab. Agnieszki Monasterskiej. W 2016 ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich.

Doskonaliła warsztat wokalny na kursach mistrzowskich prowadzonych przez Ewę Podleś, Ryszarda Karczykowskiego, Mariusza Kwietnia, Iwonę Sobotkę i Rannveig Braga-Postl.

W repertuarze operowym zadebiutowała w 2016 roku rolą Dydony w międzyuczelnianej produkcji opery Dydona i Eneasz H. Purcella. W 2017 roku zadebiutowała na scenie Opery Krakowskiej jako Clotilde w Normie Bellniego. 

2018-08-16 20:00:06

Kiepura i co dalej? - wschodzące gwiazdy polskiej wokalistyki w przebojach z oper i operetek

Koncerty z cyklu Kiepura i co dalej?, to już tradycja Festiwali im. Jana Kiepury w Krynicy. Program stworzony został z myślą o najlepszych polskich wokalistach młodego pokolenia, którzy mają już za sobą debiuty na deskach najważniejszych instytucji muzycznych w Polsce i na świecie.

Czytaj więcej

Kup bilet na wydarzenie:
Kiepura i co dalej? - wschodzące gwiazdy polskiej wokalistyki w przebojach z oper i operetek z udziałem Daria Proszek Mezzosopran